Americký bezsrstý teriér • American hairless terrier • Amerikai meztelen terrier

24.07.2012 Šteniatka AHT zo spojenia Kiki & Tim

Frederick Fry Punto Valentino

Frederick Fry Punto Valentino

Otec: Dior Design Punto Valentino
Matka: Wudnshu's Triple Crown
Narodený: 28. November 2009
Farba: bezsrstý čierno-biely

Zdravotné testy:


PLL - negatívne
Hemophilia A - negatívne
Luxácia patelly - negatívne
Dedičné očné vady - negatívne

Crazy Daisy Centia

Crazy Daisy Centia

Otec: 'PR' Kalon's Blue Christmas
Matka: Kidd's Wudnshu Dream Maker
Narodená: 7. Apríl 2010
Farba: bezsrstá modro-biela

Zdravotné testy:


PLL - negatívne
Luxácia patelly - negatívne
Dedičné očné vady - negatívne

FOTOGALÉRIA ŠTENIATOK »


AHT šteniatka Kiki x Tim


O narodených šteniatkach

V utorok, 24. júla sa nám narodili dvaja bezsrstí psíkovia a dve bezsrsté fenečky.Jedna fenka je biela s veľkými čiernymi znakmi, druhá fenka je taktiež biela ale s tmavo-čokoládovými znakmi, jeden psík je modrej farby s bielym znakom na hrudníku a druhý psík bude pravdepodobne vzácneho sfarbenia tmavý pearl / lilac. Keďže toto sfarbenie sa ešte nevyskytlo u tohto plemena, alebo len veľmi málo sa ich narodilo a ani americkí choatelia nevedeli pomôcť, psík bude geneticky otestovaný na farebnosť aby sme zistili presné sfarbenie.

Šteniatka sa narodili krásne veľké s nádhernými hlavami a už skoro na 4. deň dosiahli dvojnásobok svojej pôrodnej váhy. Jedine čokoládová fenečka je menšia a pravdepodobne bude menšieho vzrastu, i keď toto sa nedá s istotou tvrdiť.

Výstavné úspechy rodičov

Matkou šteniatok bude Kiki - Crazy Daisy Centia, ktorá získala nespočetné množstvo ocenení na výstavách v Českej republike a na Slovensku s titulmi a oceneniami, ktoré nájdete v jej profile. Uvediem len najdôležitejšie tituly, ktoré dosiahla - je Šampión Slovenskej a Českej republiky, Junior Šampiónom Slovenskej a Českej republiky, taktiež získala titul TOP AMERICAN HAIRLESS TERRIER za rok 2011 a je čakateľkou Grand Šampióna Slovenskej a Českej republiky.

FCI tituly Kiki (Crazy Daisy Centia) - Český Šampión, Slovenský Šampión, Slovenský Junior Šampión, Český Junior Šampión, TOP AMERICAN HAIRLESS TERRIER 2011, Klubový Junior Šampión SKCHTaF, Klubový Junior Šampión KCHMPP, 3. BIG, 14x BOB, 11x CAC, 2x res.CAC, 1x CC, 11x CAJC, 4x Junior BOB, Klubový Víťaz SKCHTaF, Český Národný víťaz, Derby winner 2011, Grand Prix Slovakian Junior Winner, Danubius víťaz 2012, Danubius víťaz 2011, 3x Veľmi nádejná

Otec šteniatok je Tim - Frederick Fry Punto Valentino, ktorý pochádza z českého chovu od matky dovezenej z USA so vzácnym sfarbením a pre mňa je výnimočný svojou vyrvnanou povahou a rovnakou stavbou tela, ako má Kiki. Tim je držiteľom titulov Junior Šampión a Šampión Českej republiky a prednedávnom získal víťaza plemena (BOB) na klubovej výstave v Českej republike, tak isto ako Kiki na Slovensku.

FCI tituly Tim (Frederick Fry Punto Valentino) - Český Šampión, Český Junior Šampión, 3x BOB, 2x CAJC, 7x CAC, 2x Klubový víťaz, Vždy výborný.Popis rodičov

Kiki má vynikajúcu povahu, je veľmi milá voči ľudom, nemá žiaden problém s deťmi, fantasticky vychádza aj s ostatnými psami, či už s veľkými alebo malými. Žiaľ iné zvieratká doma nemáme a preto s mačkami sa nemusí, ale toto samozrejme pri šteniatkach bude závisieť od vašej výchovy smile Chodíme spolu na Agility a síce sme začali len tento rok, Kiki je moc šikovná a veľmi ju to baví. Čo sa týka exteriéru, dovolím si tvrdiť, že Kiki je jedna z najlepších fenečiek na Slovensku a súdiac z jej výstavných úspechov v Čechách, tiež by som ju zaradili medzi najlepšie fenky. Má veľmi silnú kostru, krásnu hlavu, hlboký a široký hrudník, dokonalé uhlenie vpredu i vzadu a nádherný ladný pohyb.

Tim každého očarí a získa svojou bezproblémovou a priateľskou povahou, je veľmi milý k ľudom, aj deťom a veľmi dobre vychádza aj s inými psami, keďže vyrastal vo svorke. Tim je čiernej farby a má veľmi peknú hlavu, dobre nasadené uši aj chvost, krásne hlboký hrudní a má aj predhrudie, čo považujem za veľké plus u tohto plemena.Moje očakávania pre tieto šteniatka

Exteriérovo a veľkosťou šteniatok v dospelosti očakávam štandardné veľkosti, ale nie je vylučený aj väčší vzrast, ale stále podľa štandardu plemena. Kiki váži 8,5kg a jej výška v kohútiku je 35-36cm, Tim váži 11kg a v kohútiku má 43cm. Čiže šteniatka budú približne od 7-11kg v dospelosti, čo je aj moja preferencia. Povahovo budú šteniatka dúfam, že vynikajúce, keďže obaja rodičia sú na ľudí aj psov veľmi milí a hraví, nemajú problém ovládať svoju teriérsku povahu, preto očakávam to isté od šteniatok. Nakoniec od maminky sa všetko naučia a budú kopírovať jej chovanie, čo bude absolútne to najlepšie a každý, kto pozná Kiki, to môže dosvedčiť smile Keďže Kiki miluje Agility, šteniatka budú super na akýkoľvek šport a aj do aktívnej rodiny.

Kožu majú obaja veľmi hebkú, bez akýchkoľvek problémov a nemajú žiadne nežiaduce ochlpenie. Z tohto spojenia sa môžu narodiť šteniatka solidného sfarbenia ako aj bodkované. Čo sa týka samotných farieb, očakávam aj klasické sfarbenia, čiže čiernu a bielu. Tim bol geneticky otestovaný na farby a nosí gény pre všetky sfarbenia od čokoládovej až po modrú, takže pokiaľ by aj Kiki nosili gény pre čokoládovú môžu sa narodiť aj čokoládové, modré, bledomodré (blue fawn) šteniatka, ako aj veľmi vzácne sfarbenie - pearl. Avšak toto všetko závisí od Matky prírody smile

Inbreeding pre 8 generácií predkov je len 7,11%!Kontakty

Ak by ste mali záujem o šteniatko z tohto spojenia alebo ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte ma prosím telefonicky +421 (0) 911 82 00 22, emailom nahaci@nahaci.sk alebo pomocou kontaktného formulára.

Pedigree šteniatok

Untitled Document
FREDERICK FRY PUNTO VALENTINO (H)
Black White
DIOR DESIGN PUNTO VALENTINO (H)
White Black

ALEXANDER CENTIA (H)
White Black
FLINTHILL DREAMWEAVER (C) 
P403-002
White Black
KIDO'S WUDNSHU DREAM MAKER (H)
P390-824
White Black
HORIZON VICTORIA SECRET (H)
P441-675
White Apricot
HORIZON'S TEXAS RANGER (C)
P431-231
White Apricot
'PR'Horizon's lightening strikes (C)G940,108
White Black
WUDNSHU'S TRIPLE CROWN (H)
P527-017
Blue fawn
WUDNSHU'S LITTLE RED CORVETTE (H)
P411-799
Red White
Wudnshu n kidd ham'n it up (H)
P411-796, DNA­P
White Apricot
Flinthill's Lady in Red @ Wudnshu (C)
P336-555, DNA-VIP
Red White
FLINTHILL'S RIGHT OUTTA DA BLU (H)
P481-974
Blue White
FLINTHILL’S FIRST LIEUTENANT (C)
P393-468 DNA-VIP
White Black Brindle Tan
BLAIR’S STAR WENDY OF THE LAKE (C)
P357-975
Black Tan White
CRAZY DAISY CENTIA (H)
Blue White
'PR'KALON'S BLUE CHRISTMAS (H)
A292,815
Blue White
GRCH. WUDNSHU'S MOMENT OF VICOTRY (H)
P504-886
Black Tan White
CH. FLINTHILL'S DARE2B BARE&WUDNSHU (H)
P491-327
Black Tan White
GRCH. WUDNSHU N FLINTHILL'S GOLD'N MOMENT (H)
P369-968
Apricot White
GRCH. NEKID'S DARK CONTESSA AT KALON (H)
P480-444
Black White
GRCH. WADE'S KOJACK & NEKIDS (H)
P424-787
Black White
FLINTHILL'S SHE'LL BE BLUE (C)
P434-094
Blue Tan White
KIDO'S WUDNSHU DREAM MAKER (H)
P390-824
White Black
WUDNSHU'S RETURN TO MAYBERRY (H)
P372-174
White Chocolate
FLIP (C)
CHERYL (H)
CH. "PR"WUDNSHU'S ANNIE OAKLEY KIDD (C)
G970,756
Black White
LAR-MON'S BLACK KNIGHT & WUDNSHU (C)
P312-463 DNA-P
Black Tan White
HORIZON'S MSCINDYLOUWHO & WUDNSHU (H)
P318-087 DNA-P SC1
White Black

Späť na vrch stránky