Americký bezsrstý teriér • American hairless terrier • Amerikai meztelen terrier

Povaha Amerického bezsrstého teriéra

Joyek

Americký bezsrstý teriér je elegantný, atletický a aktívny pes. Kedže toto plemeno pochádza z Rat teriérov, sú to vytrvalí lovci, ale aj rozumní a sensibilní spoločníci. Milujú hru a majú v sebe mimoriadnu vášeň pre aportovanie a akýkoľvek šport. Sú to veľmi zvedaví prieskumníci všetkého, čo sa hýbe a čo zaujme ich pozornosť, sú veľmi šikovní a neskutočne vynaliezaví v každej situácii.

Ako vychádza s inými zvieratami?

S ostatnými psami vychádzajú veľmi dobre, sú spoločenskí a radi sa hrajú a zoznamujú ako s veľkými, tak i s malými psami. Iné domáce zvieratá si rýchlo obľúbia, pokiaľ s nimi vyrastajú od malička, môžu však mať problém s mačkami, ak ich zoznámite v neskoršom veku. Ja však stále tvrdím, že všetko je o výchove a správnom vedení psa.

Teriérska povaha...

Americký bezsrstý teriér nadovšetko miluje svoju rodinu a je jej oddaný vždy a v každej situácii. Treba si však zobrať na vedomie, že sú to teriéri s veľkým “T” a niektorí sú dosť tvrdohlaví a výcvik poslušnosti musí byť neoddeliteľnou súčasťou výchovy a spolužitia s nimi. K disciplíne musíte viesť svojho psa od začiatku, ako si ho prinesiete domov, pretože ak vám jeho teriérska povaha prerastie cez hlavu, môže to byť problém nielen pre vás, ale aj pre vašu rodinu, deti a známych. Sú to psi s dynamickou a individualistickou povahou a kým jeden pes môže byť úplne kľudný, submisívny, vyrovnaný a mierny maznáčik, druhý môže mať divokú, tvrdohlavú a impulzívnu povahu. Práve kvôli týmto vlastnostiam je potrebné, aby ste si vybrali to správne šteniatko pre vás, so správnymi povahovými vlastnosťami a aby ste poskytli svojmu psovi pravidelné cvičenia a duševnú stimuláciu. Americký bezsrstý teriér potrebuje pravidelný pohyb, príležitosť ventilovať svoju nahromadenú energiu a robiť zaujímavé veci so svojim pánom.

Kedy a kvôli čomu si vybrať toto plemeno?

Kvôli čomu si nevybrať toto plemeno?

Ak usúdite, že s týmito prejavmi a vlastnosťami by ste si nevedeli rady, poraďte sa s odborníkmi na výchovu alebo sa spýtajte chovateľa a nechajte si poradiť pri výbere kľudného, menej aktívneho a submisívneho šteniatka, prípadne sa poobzerajte po inom spoločenskom plemene bez teriérskej povahy.

Na záver

Americký bezsrstý teriér je úžasný spoločník a ak si vytvoríte vzťah na pevných základoch so vzájomnou dôverou a rešpektom, jeho láska vás bude prenasledovať každou sekundou spoločného života.

Späť na vrch stránky